Ohlášky – 7. května 2023

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli do Hořátve i do Nymburka.

2. V Nymburce bude 14. 5. po bohoslužbách závěrečná prezentace konfirmandů před presbytery a rodiči. Zároveň jsme příští neděli zváni na seniorátní rodinnou neděli spojenou s presbyterní konferencí. Je to příležitost pro všechny generace. Program v Brandýse n. Labem začíná bohoslužbami, pokračuje poledním občerstvením a pak přednáškou i hrou s dětmi. Na nástěnce u vchodu si přečtěte plakát a přihlaste se.

3. V příštím týdnu zveme k těmto setkáním:

V úterý se v 16 hodin sejdou maminky s nejmenšími dětmi.

Ve středu ve 14:30 bude schůzka seniorů.

Čtvrteční konfirmační cvičení je přesunuto na pátek, od 16:00.

V pátek od 14:40 bude také biblická hodina pro děti v domečku.

4. Z úterní schůze staršovstva informujeme v několika bodech o jednání:

1. Presbyteři byli informováni o přípravách konfirmace na Svatodušní neděli 28. května.

2. Seznámili se s architektkou, která připravila několik studií úprav na faře, které se plánují na rok 2025-26.

3. V kostele v Nymburce budou k dispozici prozatím dvě Bible s informací, odkud bude právě text nedělního kázání. Můžete toho využít a mít Bibli při kázání otevřenou a k textu se vracet.

4. Připravujeme již také organizaci letošní Noci kostelů, na 2. června. Budeme vás včas prosit o pomoc s pohoštěním a stavěním stanu i s dalšími službami, aby sbor vůči veřejnosti byl co nejvstřícnější.

5. Srdečně zveme k účasti na sborovém výletu v neděli 21. května. Pojedeme většinou auty do nejmladšího sboru církve – v Roztokách u Prahy a po společném obědě navštívíme nejstarší kostel v Čechách na Levém Hradci. Prosíme řidiče, kteří jsou ochotni přibrat do auta další cestující, aby to vyznačili na listině vzadu na stole. I vy, kteří pojedete autem sami, nebo vlakem, se zapište, aby v tamním sboru věděli, s kolika lidmi počítat k obědu. Na oběd přispějeme navýšením sbírky při bohoslužbách. Těšíme se, že spolu strávíme celý den v krásném prostředí.

6. Děkujeme všem, kteří jste dnes sloužili a připravili tyto bohoslužby.

7. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru.

8. Po bohoslužbách jste zváni na zahradu k besedě u kávy.