Adopce na dálku

Zlatu Nebotovou znáte!

Zahajujeme novou adopci na dálku. Chceme pomáhat Zlatě Nebotové (nar. 2013) na Ukrajině s léčbou cukrovky. Zlatu většinou znáte, protože po vypuknutí války téměř rok bydlela s maminkou v nymburském „domečku.“ Léčila se v pražském Motole. Nyní je doma, na střední Ukrajině v Berdyčivu, Žitomirská oblast. Rodiče i prarodiče většinu svého výdělku dávají na léčbu zlé nemoci. Kromě znovu a znovu plněné inzulinové pumpy podstupuje Zlatka i operaci očí a zubů, které cukrovka poškozuje. Její stav musí matka kontrolovat i během vyučování. Zdravotní péči si na Ukrajině platí sami.

V Nymburce i v Hořátvi můžete příspívat na Zlatčinu léčbu do pokladničky nebo na sborový účet 203157120/033, VS 28 nebo také platbou přes QR kód.

Pro začátek chceme Zlatě posílat měsíčně 500 Kč. Rodina Nebotových a zvláště maminka Olga naši pomoc i lidský zájem velmi vítají. Děkujeme za vaše dary!

Ukončené adopce na dálku:

Tania Baydia

Nymburský sbor se rozhodl vzít na sebe podporu Tanii Baydia z Bangladéže prostřednictvím programu Adry Adopce na dálku.

Tania je velmi snaživá, přátelská a hodná dívka. Rozhodla se stát se zdravotní sestrou, aby mohla pomáhat nemocným a chudým lidem. Její koníčky jsou kreslení, zahradničení a čtení knih. Její nejoblíbenější část roku je období dešťů a nejoblíbenější barva je červená. Tania pochází z vesnice Koligram, která se nalézá ve velmi krásném prostředí na břehu řeky obklopená stromy a poli. Většina obyvatel zde tvrdě pracuje na polích či chytá ryby. Jsou sice chudí, ale šťastní. Taniin dům je postaven z vlnitého plechu a dřeva. Tania je moc šťastná, že má šanci studovat. Chodí na starou a vyhlášenou internátní školu KMMS. Má svou školu moc ráda. Všichni se snaží udržovat to tam hezké a čisté. Všechny třídy mají stoly a židle a je tam velká jídelna pro studenty. Učitelé jsou tam hodní a Tania k nim má velký respekt. Každý rok si Tania nejvíce užívá den otevřených dveří chlapeckých a dívčích ubytoven. Vždy si všichni uklidí a vyzdobí své pokoje a vítají
hosty zpěvem a tancem. Večer pak mají společenský program, kde také tančí a zpívají a mají hostinu. Někdy dokonce dostanou dárky.

QR Platba

Na Taniu vybíráme 475 Kč měsíčně. Kasička je umístěn v kostele v Nymburce. Přispět můžete také převodem na účet 203157120/0600, vs. 28

Další nformace o Tanie

Tomal Biswas 

Náš sbor po pěti letech ukončil podporu studenta z Bangladéše Tomala Biswase. Každý měsíc jsme díky vašim darům mohli posílat 650 Kč, které stačily na Tomalovu školu, lékařskou péči, oblečení i jídlo. Tomal ukončil tamní „malou maturitou“ a nyní ještě dva roky bude pokračovat na škole blízko svého bydliště. Přeje si stát se učitelem. Nová škola již není propojena s naším programem pomoci. Tomal však ve svých 20 letech potřebuje být nablízku svým negramotným rodičům.

Podrobnější informace o Tomalovi najdete zde.

Tomal1Tomal2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *