Ohlášky – 31. května 2020

Milí bratři a sestry, poslyšte dnešní oznámení:

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli: do Hořátve i do Nymburka v obvyklou dobu. Poslouží nám host, bratr jáhen Pavel Sivák.

2. Zítra na Svatodušní pondělí 1. června srdečně zveme k ekumenickým bohoslužbám. Sejdeme se v Husově sboru spolu s bratry a sestrami z dalších nymburských církví. Kázat bude letos naše s. farářka. Sbírka bude na nymburskou Charitu. Začátek je v 18 hodin.

3. V příštím týdnu se můžete zúčastnit těchto setkání:

V úterý se koná schůze staršovstva; v 19 hodin.

Ve středu bude biblická hodina opět přes internet od 20:00. Každý je zván, aby se připojil přes odkaz https://meet.jit.si/ccenymburk

V pátek se k vyučování sejdou školní děti v domečku od 14:30 a v 18 hodin má schůzku mládež.

4. Srdečně zveme na Noc kostelů, v pátek 12. června. Letos bude kostel otevřen jen od 18 do 21 hodin. Na programu bude pouze biblické a hudební zahájení a pak prohlídky kostela a beseda s návštěvníky. Můžeme však tento večer využít i ke sborovému společenství a rozhovorům.

5. Zveme vás na sborový víkend Nymburského sboru v Herlíkovicích. Přihlásit se můžete přes naše internetové stránky nebo na listině zde v kostele. Termín pobytu je 11. až 13. září 2020. Počty přihlášených musíme nahlásit k 1. červenci.

6. Vzadu na stole jsou připraveny výtisky Českého bratra a KJ. Za službu u varhan dnes děkujeme Lie Venerové a za vyučování v nedělní škole Veronice Grollové. Službu v kostele má Ester Šárovcová.

7. Prosíme, abyste pamatovali na zaplacení příspěvků na Jeronýmovu jednotu; dnes je poslední možnost.

Dnešní chrámová sbírka je celocírkevní. Její výtěžek poputuje na rekonstrukci Domova Radost v Merklíně pro osoby s mentálním postižením a těžkým autismem. Obyvatelé Domova dostanou lepší pokoje, prostor pro odpočinek, novou koupelnu i pořádná okna. Děkujeme za každý váš dar. Informace píše br. Pavel Hanych z Diakonie ČCE.