Ohlášky – 28. února 2021

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli 7. března pouze do Nymburka. Poslouží nám bratr Miroslav Soukup z Lysé n. L, protože s. farářka bude mít dovolenou. I nadále pro konání bohoslužeb platí dosavadní protiepidemická opatření

2. V příštím týdnu se konají jen tato shromáždění on-line:

V úterý večer od 20:00 biblická hodina pro dospělé. Schůze staršovstva je přesunuta o týden později.

V pátek se vyučování dětí konat nebude, protože jsou jarní prázdniny. Mládež se domluví mezi sebou.

3. Zprávy o sborové činnosti v době pandemie průběžně sledujte na internetových stránkách sboru. Odkaz na platformu, na níž konáme shromáždění v týdnu je stále tentýž – https://meet.jit.si/ccenymburk Zveme vás k účasti.

4. Sbor na jaře objedná nové Evangelické zpěvníky. Cena se pohybuje mezi 400-500 Kč, podle velikosti nákladu. Prosíme, pokud si někdo chce koupit zpěvník pro sebe domů, aby se zapsal na listinu. Peníze budeme vybírat, až tu zpěvníky budou. Také je možné podpořit sbor tak, že jednotlivci zasponzorují jeden nebo víc zpěvníků. V takovém případě do věnovaného zpěvníku k obecnému užívání napíšeme jméno dárce. Prosíme vás tedy, abyste tuto podporu podle svých možností zvážili. Na církevních stránkách je možné dohledat náhled nového zpěvníku. V posledním čísle ČB je informativní článek.

5. Pro celé postní období vyhlašuje Evangelická diakonie sbírku na podporu syrských dětí, které se před válkou uchýlily do Libanonu. Diakonie tam podporuje jejich vzdělání. Prosíme vás o pomoc. Vzadu na stole je truhlička, do které můžete až do Velikonoc vkládat své dary. Rozeberte si letáky s informacemi o této postní sbírce.

6. Při vycházení si můžete vzít Českého Bratra a Kostnické jiskry.

7. Dnes u varhan slouží Regina Váchová, při čtení a sbírce Tomáš Groll. Úklid v kostele zajistil Vladimír Volejník. Děkujeme.

8. Chrámová sbírka bude věnována na podporu tiskovin v naší církvi. Prosíme o vaši obětavost. Podpoříte tak vydávání ČB, KJ, sbírky kázání. Dopis ze SR o sbírce je na nástěnce.