Ohlášky – 21. května 2023

1. Za dnešní službu Slova, děkujeme sestře Janě Janů Jeřábkové, presbyterce, která četla ze Sbírky kázání chrudimské farářky Anny Lavické. Část sboru i se sestrou farářkou je dnes na sborovém výletu v Roztokách u Prahy.

2. Příští neděli budeme slavit Svatodušní svátky. Srdečně zveme k bohoslužbám do Nymburka i hořátevské členy sboru, protože zde bude konfirmační slavnost. Bude také vysluhována sv. Večeře Páně. Chrámová sbírka bude věnována na Diakonii ČCE Myslibořice, na výstavbu domova Pomněnka pro nemocné Alzheimerovou chorobou v Novém Městě na Moravě.

3. V příštím týdnu zveme k těmto setkáním:

V úterý se v 16 hodin sejdou maminky s nejmenšími dětmi.

Ve čtvrtek bude poslední konfirmační cvičení od 17 hodin.

V pátek od 14:40 bude biblická hodina pro děti v domečku.

4. Na svatodušní pondělí, 29. května, srdečně zveme k ekumenickým bohoslužbám, tentokrát do katolického kostela sv. Jiljí. Kázat bude farář Československé církve husitské, Jan Kohout. Bohoslužby jsou od 18 hodin. Potom budeme zváni na besedu na faře.

5. Během května prosíme, abyste pamatovali svými dary na sbírku pro Jeronýmovu jednotu – určenou k podpoře sborů, které něco opravují nebo staví. Peníze můžete složit u s. Šárovcové a nebo poslat na sborový účet pod VS 5. V obou případech se zapište na listinu vzadu na stole a vyznačte způsob platby. Děkujeme.

6. Upozorňujeme již také na Noc kostelů, kdy v pátek 2. června bude veřejnosti otevřen i náš kostel. Jako každoročně prosíme o pomoc s pohoštěním a přípravou stanů Dobrovolníci nechť se hlásí u s. farářky.

7. Děkujeme všem, kteří jste dnes sloužili a připravili tyto bohoslužby. A k vyzvednutí je nové číslo ČB na téma Svátosi, v němž je, mimo jiné zajímavé články, rozhovor dvou členek našeho sboru, Jany Hofmanové s Adélou Fialovou.

8. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru.