Ohlášky – 14. května 2023

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli jen do Nymburka. Budou to bohoslužby, při kterých nám poslouží presbyterka, sestra Jana Janů Jeřábková čtením. Část sboru spolu se sestrou farářkou bude na výletě do sboru v Roztokách u Prahy.

Srdečně na tento výlet zveme. Je to příležitost vidět, jak žijí evangelíci v nově založeném sboru a strávit celý den v krásné přírodě a prohlídkou zajímavých míst.

2. Dnes po bohoslužbách bude v presbyterně za kostelem závěrečný rozhovor konfirmandů s presbytery a rodiči. Zváni jsou také mládežníci. Konfirmační slavnost bude na Svatodušní neděli 28. května.
Také dnes, večer od 19 hodin se na faře sejdeme k Hovorům o víře. Téma je od minule stejné: misie.

3. V příštím týdnu zveme k těmto setkáním:

V pondělí bude v našem kostele Ekumenická modlitba za nemocnici. Začíná v 17 hodin.

V úterý se v 16 hodin sejdou maminky s nejmenšími dětmi.

Ve středu ve 14:30 bude na faře schůzka seniorů a v 19 hodin biblická hodina v Hořátvi v domácnosti. Kdo byste rádi jeli, přihlaste se u s. farářky. Obě tato setkání budou zaměřena na svátek Nanebevstoupení Páně – který je 40 dní po Velikonocích.

Ve čtvrtek bude konfirmační cvičení od 17 hodin.

V pátek od 14:40 bude také biblická hodina pro děti v domečku a v 18 hodin mládež.

4. I letos připravuje sestra farářka letní tábor pro děti; v termínu 1. – 8. července. Ještě je možné se na tábor přihlásit.

5. Během května prosíme, abyste pamatovali svými dary na sbírku pro Jeronýmovu jednotu – určenou k podpoře sborů, které něco opravují nebo staví. Peníze můžete složit u s. Šárovcové a nebo poslat na sborový účet pod VS 5. V obou případech se zapište na listinu vzadu na stole a vyznačte způsob platby. Děkujeme.

6. Děkujeme všem, kteří jste dnes sloužili a připravili tyto bohoslužby. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru.

7. Po bohoslužbách jste zváni na zahradu k besedě u kávy.