Ohlášky – 11. června 2023

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli do Hořátve i do Nymburka. Poslouží nám sestra farářka Jana Hofmanová.

2. V týdnu zveme k těmto setkáním:

V úterý se v 16:00 sejdou maminky s dětmi. .

Ve středu zveme seniory k jejich schůzce, která začíná ve 14:30.

Ve čtvrtek jsou maminky s dětmi zvány na seniorátní dopoledne do Poděbrad.

V pátek mají děti ve 14:40 svou biblickou hodinu a v 18 hodin mládež schůzku s přípravou na tábor.

3. Zde je několik informací z úterní schůze staršovstva:

• presbyteři se seznámili s několika usneseními z jednání synodu; pastýřský list synodního seniora je možné si přečíst na nástěnce
  • byli informováni o pronájmu sborového bytu novou rodinou
  • připravovali se na letní období, v němž je potřeba zajistit bohoslužby, péči o domeček, v kterém budou hosté na dovolené
  • připravili jednání s Cílkovou domácí školou pro příští školní rok, i pronájem kostela k různým ohlášeným akcím
  • stanovili termín bohoslužeb Díkčinění za úrody,které bude celý sbor slavit v hořátevském kostele, dále termín sborového shromáždění pro opakovanou volbu farářky na 22. října
  • hovořilo se o dalších pastoračních i jiných záležitostech

4. Děkujeme všem, kteří jste dnes sloužili a připravili tyto bohoslužby.

5. Chrámová sbírka bude věnována na pomoc postiženým lidem po výbuchu a vylití Kachovské přehrady na Ukrajině. ČCE okamžitě poslala na místo pomoc 250 000 Kč z fondu sociální a charitativní pomoci. Nyní je třeba fond opět doplnit, aby byl opět připraven pomoci bezprostředně. Prosíme o vaši obětavost.

6. Po bohoslužbách zveme ke kávě na zahradu. Je to také příležitost, abyste se konkrétně zeptali na jednání staršovstva.