Ohlášky – 10. dubna 2022

1. Dnes odpoledne se v nymburské nemocnici koná ekumenická velikonoční pobožnost pro dlouhodobě nemocné pacienty. Pokud ještě některé děti mají připravené dárky pro pacienty, nechť je sestře farářce přinesou na faru dnes do 15 hodin. Všem dětem, které vyráběly, moc děkujeme!

2. V příštím týdnu bude následující program:

V pondělí zveme k tradiční události „Nymburk čte Bibli“. Organizují nymburské církve spolu s Městskou knihovnou a městem. Koná se od 12 do 16 hodin. V tomto čase si můžete přijít poslechnout čtení a sami se zapojit. Plakátky jsou vyvěšeny, podívejte se na celý program.

V úterý bude schůzka rodičů s nejmenšími dětmi od 16 hodin.

Ve středu v 15:30 konfirmační cvičení, v 18:30 křestní katecheze.

Další dny již obvyklá setkání nebudou.

3. Srdečně zveme k bohoslužbám na Velikonoce.

Na Velký Pátek budou bohoslužby s večeří Páně: v Hořátvi v 8:30 ráno a v Nymburce v 18 hodin večer.

V neděli Vzkříšení Páně budou pravidelné dopolední bohoslužby, s večeří Páně a se sbírkou na Hlavní dar lásky Jeronýmovy jednoty.

V pondělí velikonoční budou bohoslužby jen v Nymburce od 10 hodin.

4. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru. Při vycházení si vyzvedněte Velikonočního Posla, kdo jej neodebíráte elektronicky. Také prosíme, abyste Posla donesli těm, kteří dnes nejsou v kostele, aby jej do Velikonoc dostali.

5. U varhan slouží Regina Váchová, nedělní školu učí Irena Opočenská a presbyterskou službu má Jana Kinclová.

6. A nakonec vás prosíme, abyste hned po bohoslužbách neodcházeli, ale shromáždili se na schodech před kostelem k fotografování. Tak jako jiné sbory i my bychom chtěli na dálku vyjádřit solidaritu a pozdravit naše krajanské evangelické sbory na Ukrajině v Bohemce a Veselinivce. Vyfotí nás paní Adéla Fialová, které za to předem děkujeme.