Ohlášky – 6. neděle velikonoční

Čtení: Sd 10,6.7.10–16

Kázání: J 16,23–27 „Proste v mém jménu“

Písně: 167,1–5; 406; 562; 636, Požehnání

Účast:

Sbírka:

Oznámení

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli buď zde v Nymburce, nebo již v 8:30 v Hořátvi na faře.

2. Ve čtvrtek zveme na biblickou hodinu do Hořátve od 18 hodin.

V pátek od 14:5 mají zde děti biblickou hodinu a od 18 hodin se sejde mládež, pokud nepojede na seniorátní akci.

3. Ze schůze staršovstva informujeme o těchto věcech:

– Na svatodušní neděli, 24.5., budou pokřtěny tři děti rodiny Halaškových.

– Na svatodušní pondělí, 25.5., jsme zváni na ekumenické bohoslužby tentokrát do chrámu sv. Jiljí. Plakát je na nástěnce.

– Velké přípravy nás čekají opět na Noc kostelů, v pátek 29.5. Budeme vděčni za jakoukoli pomoc – stavění stanů, pečení perníčků, pomoc s občerstvením, atd. Na web stránkách sboru najdete program.

– Naší KS v Hořátvi bylo vráceno několik polí, necelých 5 ha. Staršovstvo se rozhodlo zatím je pronajímat.

– Již nyní zveme na sborový výlet, 14. června, kdy chceme společně prožít neděli ve sboru zcela jiné tradice, než je ta naše, v Chotiněvsi, v Ústeckém seniorátu. Zapisujte se na seznamu vzadu na stole.

4. Do konce května ještě budeme připomínat probíhající celocírkevní sbírku na Jeronýmovu jednotu, která slouží k podpoře stavebních oprav. Své dary můžete složit buď hotově vzadu do kasičky a zapsat se na sběrací listinu, nebo poslat peníze na účet se zprávou pro příjemce: JJ-2015.

5. Dnešní chrámová sbírka bude určena na postižené v Nepálu. Na nástěnce najdete informace o využití těchto peněz. Při obou sbírkách prosíme o vaši štědrost. Je to příležitost, jak alespoň částečně nést břemena druhých a tak plnit Kristův zákon lásky. Sbírku vykoná:

Nabízíme také nové číslo KJ a jiné tiskoviny vzadu na stolech!!!