Ohlášky – 8. října 2023

Sborové ohlášky

1. Vítáme vás v hořátevské toleranční modlitebně a děkujeme za veškerou přípravu – sestře varhanici i místním členům KS. Po bohoslužbách jste zváni na společný oběd v Nymburce v presbyterně. Děkujeme všem, kteří oběd připravujete.

Po obědě bude beseda s manžely Halaškovými o jejich nedávné cestě do partnerského sboru v Kelsterbachu. I k tomu jste srdečně zváni.

2. Příští neděli, 15. října, bude v Nymburce sloužit účastník kurzu pro výpomocné kazatele, František Čunderlík.

3. V příštím týdnu zveme k těmto setkáním:

V úterý setkání maminek a dětí na zahradě od 16:00.

Ve středu se ve 14:30 sejdou senioři.

V pátek mají děti svou biblickou hodinu ve 14:40 v domečku.

V sobotu se v 18 hodin sejde mládež.

4. O víkendu, zejména v sobotu 21. října, bude velmi bohatý program. Můžete si vybrat:

• v Nymburce budou probíhat Seniorátní dny mládeže s tématem Ženy v církvi
  • v Poděbradech bude v sobotu od 9 do 17 hodin slavnost naší církve k výročí 70 let od ordinace prvních žen do služby v ČCE
  • v Hořátvi, v tomto kostele, jsme zváni na Koncert spirituálů a gospelů. Vystoupí americký zpěvák Andrew Lee Davison. Koncert začíná v 18:00, vstupné dobrovolné.

5. Ohlašujeme, že se bude konat mimořádné Sborové shromáždění, které se uskuteční v neděli 22. října. Na programu bude opakovaná volba sestry farářky platná do července 2025. Bohoslužby povede bratr senior Poděbradského seniorátu, Martin Fér.

6. Z úterní schůze staršovstva vybíráme tuto informaci: Zahajujeme novou adopci na dálku a sice chceme pomáhat malé Zlatě Nebotové na Ukrajině v léčbě cukrovky. Zlatu většinou znáte, protože po vypuknutí války téměř rok bydlela s maminkou v nymburském domečku. V Nymburce i v Hořátvi bude od příští neděle připravena označená pokladnička, kam prosíme dávejte své příspěvky. Pro začátek chceme Zlatě posílat měsíčně 500 Kč.

6. Dnešní chrámová sbírka bude věnována celé církvi na Fond sociální a charitativní pomoci. Fond je využíván okamžitě při náhlých případech na pomoc lidem v nouzi a na zmírnění škod při přírodních katastrofách v různých zemích světa i v naší republice. V posledních dnech byla z fondu poslána pomoc 245 000 Kč arménským uprchlíkům z Náhorního Karabachu.