Ohlášky – 12. listopadu 2023

1. Dnes večer zveme k Hovorům o víře. Na faře v 19 hodin bude doc. Petr Sláma mluvit na téma: „Gaza, příčiny, důsledky a dvojí bolest křesťanů.“

2. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli do Hořátve nebo do Nymburka.

3. V týdnu se konají tato shromáždění:

V úterý se v Poděbradech koná pastorální konference. Maminky s dětmi se domluví, zda se sejdou.

Ve středu se ve 14:30 na faře sejdou senioři.

Ve čtvrtek bude zkouška zpěvu na vánoce od 17 hodin.

V pátek vyučování dětí nebude, protože je svátek.

V sobotu bude schůzka mládeže od 18 hodin.

3. Děkujeme všem, kteří jste včera pracovali na sborové brigádě. Její druhá část bude v sobotu 25. listopadu opět v 9 hodin.

4. Manželé Filip a Radka Roskovcovi s vděčností oznamují, že v pátek se jim narodil syn Timotej.

5. Jako vánoční dárek můžete objednat nástěnný kalendář evangelických kostelů pro rok 2024. Prohlédněte si jej a zapište se do seznamu. Na plakátku z chráněné dílny Rolnička si můžete vybrat další dárky. Nákup koordinuje sestra Martina Votavová. A ještě je možné koupit si Hesla JB 2024 za 50 Kč. Také můžete přispět při dlouhodobé sbírce na opravu plotu.

6. Staršovstvo na své úterní schůzi jednalo hlavně o přípravách na advent a vánočním období a rovněž o hledání příštího faráře nebo farářky. Sestra farářka oznámila, že z pověření seniorátního výboru bude od ledna 2024 opět administrovat sbor v Bošíně. Ohlašujeme také, že již je možné, aby si děti půjčovaly knížky z nové knížkovničky vzadu v kostele, jen je třeba vždy se zapsat.

7. Děkujeme vám, kteří jste připravovali dnešní bohoslužby.

8. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na Jubilejní toleranční dar, z něhož se poskytuje bezúročná půjčka sborům, které provádějí nějaké stavební úpravy nebo opravy. Ústředí církve předem děkuje všem dárcům za obětavost.