Ohlášky – 1. října 2023

1. Příští neděli se chystá náš sbor slavit bohoslužby s Díkčiněním za úrody. Shromáždíme se všichni v 10 hodin v hořátevském kostele. V Nymburce se bohoslužby mimořádně konat nebudou. Bude tu však připraven oběd, ke kterému sem po bohoslužbách z Hořátve přejedeme.

Prosíme, pro usnadnění příprav, zapište se vzadu na listinu – jednak k účasti na obědu a jednak, kdo můžete něco přinést. Vzadu také najdete program Díkčinění, zvláště pro ty, kteří jej nedostali elektronickou poštou.

Chrámová sbírka při bohoslužbách bude věnována celé církvi na sociální a charitativní pomoc.

2. V příštím týdnu zveme k těmto setkáním:

V úterý setkání maminek a dětí na zahradě od 16:00. Schůze staršovstva od 19 hodin.

Ve středu bude na faře biblická hodina pro dospělé od 19 hodin.

V pátek se sejdou děti ve 14:40 v domečku.

O víkendu se koná Sjezd nejen evangelické mládeže v Čáslavi.

3. Již dnes začínáme ohlašovat mimořádné Sborové shromáždění, které se uskuteční v neděli 22. října. Na programu bude opakovaná volba sestry farářky do července 2025. Bohoslužby povede bratr senior Poděbradského seniorátu, Martin Fér.

4. Znovu nabízíme možnost použít připravené Bible v polici vzadu v kostele a najít si při bohoslužbách probírané texty. Vzadu na sloupu najdete nedělní aktuální ohlášky s uvedenými texty prvního čtení i základu kázání.

5. Informujeme, že tento víkend je na návštěvě v partnerském sboru v Kelsterbachu rodina Halaškových. Po jejich návratu si necháme vypravovat o současné náročné situaci našich přátel v Německu.

6. Děkujeme všem, kteří jste dnes sloužili a připravili tyto bohoslužby. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru.

7. Po bohoslužbách vás zveme na kávu na zahradě.