Pomoc s organizací potravinové sbírky

Farní charita nás naléhavě prosí o naši pomoc při organizování sbírky potravin pro Farní charitu Nymburk.

Dne 21. 11. se uskuteční v Albertu v Nymburce od 8 do 18 h sbírka potravin pro klienty Chariry, kteří se potýkají s existenčními problémy. Jsou to jednotlivci i rodiny – v současné době jich do Charity dochází pro pomoc přes 200. Pojďte s námi udělat dobrou věc.

Farní charitu Nymburk můžete kontaktovat na tel. 735 708 884, případně pošlete zprávu na facebook.

Předem vám děkujeme!

1. Dobrovolníci: V sobotu 21.11. ve dvojici vždy na dvě hodiny se zkušeným pracovníkem – v Albertu při vstupu s letáčky a vysvětlením zákazníkům a u pokladen k odběru zboží, dále k nakládání zboží do auta. Obraťte se na paní Jetelovou, která vše vysvětlí. Telefon uveden výše. Zřejmě byste byli zapojeni do časové tabulky, kdy nastoupit do služby.

2. Kdo z vás chce přispět potravinami a nechce jít v sobotu do Alberta nakupovat, nabízíme předsíň Evangelického kostela, kam můžete potraviny (podle seznamu v příloze!) přinést od pondělka 16. do pátku 20. listopadu. Zvoňte na naší faře v ulici Bedřicha Smetany mezi 17. a 20. hodinou či po domluvě s paní farářkou (tel. 737 814 404) kdykoli.

3. Je možné přispět penězi na účet Farní charity č.: 210 138 8787/2010

Pokud bude potřeba vystavit darovací smlouvu od Charity, není to problém.

Pro klienty Charita nejvíce potřebuje:
Drogerie:
– toaletní papír
– papírové utěrky
– dětská drogerie
– dětské pleny
– vlhčené ubrousky
– kapesníky
– jednorázové holicí strojky
– gel/pěna na holení
– štípačky na nehty
Potraviny:
– konzervy (masové, rybí, paštiky, zelenina, kompoty, protlaky apod.)
– polévky
– dětské výživy
– piškoty
– oplatky, sušenky aj. pro děti
– med, marmelády
– cukr
– rýže
– kakao rozpustné i práškové
– mouky
– kondenzované mléko
– trvanlivé mléko
– vajíčka
– tvrdé sýry
– suché salámy aj. trvanlivé masné výrobky
– olej
– čočka všechny druhy

Mimo to, by klienti moc potřebovali nějaké základní léky (paralen, anopyrin, aktvní uhlí,
ichtoxyl mast….). Léky uvedené v seznamu Charita přijímá kdykoli, nejsou však součástí této sbírky u Alberta.