28. 10. – Den reformace – 100 let republiky

Srdečně zveme k bohoslužbám 28. října, při nichž budeme slavit svatou večeři Páně.

Letos máme dva důvody k eucharistii, tj. díkůčinění: reformační obnovení církve a vznik Československé republiky před 100 lety.

Každoročně si s dalšími evangelickými církvemi na světě připomínáme Den reformace – 31. října 1517. Dr. Martin Luther tehdy svými 95 tezemi podnítil úsilí o reformu tehdejší katolické církve. Vyzýval k návratu k původnímu křesťanství a Písmu svatému, zvláště jeho zvěsti o Ježíši Kristu jako jediné záruce naší spásy. „Nikdo nemůže položit jiný základ než ten, který je položen, a to je Ježíš Kristus.“ (1Kor 3,11)

Chrámová sbírka bude věnována na Jubilejní toleranční dar, z něhož v církvi plynou půjčky na sborové stavby. I náš sbor si vypůjčil 750 000 Kč na dokončení opravy krovu na hořátevské modlitebně. Splácet budeme pět let.