Ohlášky – 9. června 2024

1. Děkujeme bratru faráři Janu Roskovcovi za dnešní službu Slova. Sestra farářka je v Bošíně.

2.Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli do Hořátve i do Nymburka. Sbírka za týden bude určena na fond solidarity, z kterého se pomáhá sborům, které nemohou zaplatit celý Personální fond tohoto roku.

3. V příštím týdnu zveme k těmto setkáním:

• Ve středu bude schůzka maminek s nejmenšími dětmi od 10:00.
  • V pátek mají své poslední vyučování v tomto školním roce děti, od 14:40. A mládež se sejde v 17 hodin.

4. Z úterní schůze staršovstva informujeme:

• Presbyteři plánovali Noc kostelů a pak úkoly pro celé letní období.
  • Souhlasili s žádostí rodičů Filipa a Radky Roskovcových o křest syna Timoteje, který bude 28. července a vykoná jej sestra Jana Hofmanová.
  • Rádi přijali nabídku bratra f. Davida Šorma navštívit náš sbor v zimě.
  • Pokračovali ve stanovení pracovního úvazku příštího faráře, v přípravách na rekonstrukci fary, také sociálního zařízení v domečku, opravy plotu, restaurování stolu Páně v Hořátvi a dokončení podlahy na půdě v toleranční modlitebně
  • A ještě zpráva o Zlatě Nebotové, kterou podporujeme na Ukrajině: Její maminka Olga píše, že Zlata dobře ukončila 4. třídu a pokračuje v léčení očí. Děkuje za pomoc a všem ve sboru přeje letní odpočinek, zdraví a vše dobré.

5. Děkujeme všem, kteří zajišťovali páteční Noc kostelů. Zdejší kostel navštívilo 258 a hořátevský 64 návštěvníků. Také těm, kteří sloužili při dnešních bohoslužbách děkujeme.

6. Ještě zde máme jednu prosbu od katolického pana faráře. Je třeba najít ubytování pro dvě dospělé ženy z Charkova, které dosud bydlely na katolické faře, ale již to tam možné nebude. Jsou schopné platit 5000 Kč měsíčně. Pokud byste věděli o nějaké možnosti, prosíme, dejte vědět sestře farářce.

7. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru.