Ohlášky – 6. října 2024

1. Děkujeme sestrám v naší kazatelské stanici, že připravily kostel k bohoslužbám i pohoštění.

2. Příští neděli zveme k bohoslužbám opět na obě místa: do Hořátve v 8:30 a do Nymburka v 10:00. Poslouží nám bratr Miroslav Soukup čtenými bohoslužbami.

3. Sestra farářka bude mít od pátku do neděle dovolenou. V pátek se proto nesejdou děti ani mládež.

4. Ze seniorátních informací vybíráme několik pozvání:

V úterý pastorální konference pro kazatele ve Velenicích.

V neděli 20. října se na Mělníku koná instalace nového faráře Miroslava Strádala.

A o víkendu 18.–20. října budou také na Mělníku seniorátní dny mládeže.

5. V našem sboru srdečně zveme v sobotu 12. října sem do hořátevského kostela na koncert spirituálů a gospelů od 18 hodin. Plakát najdete zde i v Nymburce. Vstupné dobrovolné.

A v pátek 18. října zveme do presbyterny v Nymburce k programu o misii v Himalájích. Vyprávět a promítat nám bude misionářka paní Kvičalová. Začátek je v 18 hodin, vstupné rovněž dobrovolné.

6. Z úterní schůze staršovstva kromě běžné agendy zmiňujeme jen, že se stále jedná o podmínky pro volbu budoucího bratra faráře. Dále staršovstvo prosí, aby členové sboru pamatovali na placení saláru. Z těchto příspěvků náš sbor může hradit svůj provoz i povinné odvody za samostatné kazatelské místo. Děkujeme za obětavost všech vás, kteří na sbor pamatujete.

7. Dnešní chrámová sbírka je celocírkevní a bude věnována na fond sociální a charitativní pomoci.

8. A po bohoslužbách zveme k pohoštění zde v kostele.