Ohlášky, 7. února 2021

1. Srdečně zveme k bohoslužbám v neděli 14. února do Hořátve i do Nymburka. Do kostela v Nymburce je možné přicházet bez registrace, protože míst je dost. Jen prosíme, abyste neodkládali roušky a dodržovali všechna platná protiepidemická opatření.

2. V příštím týdnu se konají tato shromáždění on-line, z kterých si můžete vybrat:

V úterý od 14 hodin bude konfirmační cvičení. Večer biblická hodina od 20:00.

V pátek od 17:00 bude biblická hodina pro děti. Mládež se sejde v 19:30.

3. Zprávy o sborové činnosti v době pandemie průběžně sledujte na internetových stránkách sboru. Odkaz na platformu, na níž konáme shromáždění v týdnu je stále tentýž – https://meet.jit.si/ccenymburk Zveme vás k účasti.

4. Z poslední schůze staršovstva informujeme alespoň o několika bodech programu: Výroční sborové shromáždění připravujeme na neděli 28. března v naději, že se již budeme moci sejít ve větším počtu.

Od 28. ledna je sbor majitelem bytu v Nymburce. Intenzivně jednáme se zájemci o bydlení; tak, aby od března již byl byt pronajat a sboru plynuly pravidelné příjmy.

Důležitou zprávou je, že na jaře máme objednat na ústředí církve nové Evangelické zpěvníky. Zpěvník bude zároveň modlitební knížkou s pobožnostmi a také s řadou nových písní. Jeho cena se pohybuje mezi 400-500 Kč, podle velikosti nákladu. V rozpočtu sboru bude objednávka 120 zpěvníků a 4 chorálníků značnou položkou. Prosíme, pokud si někdo chce koupit zpěvník pro sebe domů, aby se zapsal na listinu. Peníze budeme vybírat, až tu zpěvníky budou. Také je možné podpořit sbor tak, že jednotlivci zasponzorují jeden nebo víc zpěvníků. V takovém případě do věnovaného zpěvníku k obecnému užívání napíšeme jméno dárce. Prosíme vás tedy, abyste tuto podporu podle svých možností zvážili. Na církevních stránkách je možné dohledat náhled nového zpěvníku.

5. Sbírka nymburských křesťanů, kterou jsme začali při ekumenických bohoslužbách zatím vynesla 4 530 Kč. Bude použita na dárky zdravotníkům na covidových odděleních naší nemocnice. Pokračujeme v ní do dneška, ale již pouze v hotovosti. Děkujeme.

6. Při vycházení si můžete vzít Českého Bratra a Kostnické jiskry. Na faře si můžete vyzvednout potvrzení o darech pro daňové přiznání.

7. Dnes u varhan slouží Jan Roskovec a službu v kostele má Alžběta Hájková.