Ohlášky – 6. března 2022

1. Dnes po bohoslužbách se koná výroční sborové shromáždění. Po 10-ti minutové pauze se znovu shromáždíme zde v kostele. Prosíme o dochvilnost. Podepište se na listinu členů s hlasovacím právem, která je vzadu na stole.

2. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli do Hořátve i do Nymburka.

3. V příštím týdnu se konají tato shromáždění:

V úterý od 16 hodin bude v presbyterně schůzka rodičů s nejměnšími dětmi.

Ve středu od 10:30 bude na faře ekumenická porada a od 18:30 křestní katecheze.

Ve čtvrtek bude zkouška zpěvu na velikonoce – na faře od 17 hodin.

V pátek se ve 14:45 sejdou v domečku děti a mládež na faře v 18:00.

S lítostí oznamujeme, že v sobotu se na hřbitově v Kostelní Lhotě, v 11 hodin, rozloučíme se synem sestry Petráškové.

4. Informujeme o úterním jednání staršovstva; jen v nejdůležitějších bodech:

• připravovali jsme domeček pro uprchlíky z Ukrajiny
  • rozhodli jsme o finančním plánu pro podporu Tanii v Bangladéši
  • plánovali jsme příští akce, jako je beseda o novém zpěvníku, která bude v neděli 27. března s br. Ondřejem Titěrou na téma „Zpíváme z nového zpěvníku“
  • také venkovní hra pro děti na sobotu 9. dubna
  • nebo Noc kostelů, 10. června
  • Synodní rada schválila tři žádosti staršovstva o udělení Medaile vděčnosti. Při slavnosti 6. října předá bratr synodní senior medaile našim třem členům. Zároveň si připomeneme založení sboru v Hořátvi i v Nymburce.

5. Sbírka na pomoc pro Ukrajinu, která probíhala celý týden, vynesla k dnešnímu dni 51 060,- Kč Děkujeme za všechny dary! V této částce je zahrnuta sbírka z minulé neděle v Nymburce a v Hořátvi, příspěvky do sbírky zaslané v průběhu týdne na účet sboru i dar na pořízení pračky ve výši 10 tis. Kč. Podle pokynů SR a Diakonie staršovstvo rozhodlo prozatím nechat sbírku na účtu, abychom mohli pomoci přímo obyvatelům domečku, kteří k nám zítra přijedou. Pokud sbírka nebude využita, pošleme peníze fondu sociální a charitativní pomoci pro centrální pomoc Ukrajině.

6. Dnešní chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru. U varhan slouží Jan Roskovec, nedělní školu učí Tereza Cimrmannová a presbyterskou službu má Martina Votavová a Pavel Hamták. Děkujeme.