Ohlášky – 24. srpna 2019

Oznámení:

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli do Hořátve (8:30) nebo do Nymburka. Bude to první neděle nového školního roku. Zveme i děti a mládež. Celé bohoslužby budou připraveny i pro ně. Bude také vysluhována svatá večeře Páně. Chrámová sbírka bude pro školy Evangelické akademie. Po bohoslužbách jsme všichni zváni na zahradu – děti ke hrám, dospělí k besedě při malém pohoštění. Prosíme proto o pečivo i o pomoc. Plakát ke sborové neděli je na vývěsce.

2. Děkujeme všem, kteří jste včera pomáhali při vyklízení hořátevské fary. Od příštího týdne již bude realitní kancelář nabízet faru k prodeji.

3. Zítra, v pondělí od 16:30 zveme rodiče s dětmi k programu na farní zahradu.

4. První víkend v září vás zveme do Horského domova v Herlíkovicích. Již podvakrát se velmi vydařil tamní sborový pobyt. Ještě stále je možné se přihlásit. Listina je vzadu na stole. Srdečně zveme.

5. Tentýž víkend, konkrétně v sobotu 7. září se v Poděbradech koná Polabská evangelická pouť. Celodenní program od 9:30 zahrnuje přednášky pro dospělé, program pro děti, občerstvení i koncert. Pro snadnější organizaci je dobré se přihlásit předem. Plakátek s informacemi je v několika výtiscích vzadu na stole. Vezměte si jej.

6. Stále probíhá dobrovolná sbírka na opravu oken na faře v Nymburce. Od zdvojení skel a utěsnění si slibujeme lepší tepelnou pohodu a také nižší spotřebu plynu. Budeme vděčni za příspěvky pro tuto akci. Prosíme, kdo chcete přispět, abyste peníze posílali buď na účet sboru pod VS 19 nebo složili v kostele v hotovosti a zapsali se na sběrací listinu. Děkujeme.

7. Dnes na varhany hraje Jan Roskovec. Službu má Alžběta Hájková.

8. Nabízíme časopis ČB a KJ. Chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru.