Ohlášky – 24. května 2020

Milí bratři a sestry, poslyšte dnešní oznámení:

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli: do Hořátve i do Nymburka v obvyklou dobu. Bude to neděle Svatodušní. Chrámovou sbírku věnujeme na Diakonii ČCE.

S lítostí musíme sdělit, že stejně jako o Velikonocích ani o těchto svátcích ještě nemůžeme slavit svatou večeři Páně. Ve staršovstvu jsme se tak rozhodli s ohledem na trvající nebezpečí nákazy. Je to však opatření dočasné. Jakmile to bude možné, oznámíme, kterou nejbližší neděli budeme večeři Páně vysluhovat.

2. Srdečně také zveme k ekumenickým bohoslužbám na Svatodušní pondělí 1. června v 18 hodin. Sejdeme se v Husově sboru spolu s bratry a sestrami z dalších nymburských církví. Kázat bude letos naše s. farářka. Sbírka bude na nymburskou Charitu.

3. V příštím týdnu se můžete zúčastnit těchto setkání:

V pondělí se na zahradě v 16:30 sejdou rodiče s nejmenšími dětmi.

Ve středu bude schůzka seniorů od 14:30. Výkladem poslouží br. farář Jiří Doležal. Srdečně zveme.

Rovněž ve středu bude biblická hodina opět přes internet od 20:00. Každý je zván, aby se připojil přes odkaz https://meet.jit.si/ccenymburk

V pátek se k vyučování sejdou školní děti v domečku od 14:30 a v 18 hodin má schůzku mládež.

4. Zveme vás na sborový víkend Nymburského sboru v Krkonoších. Věříme, že v září budeme moci strávit příjemné chvíle v krásném prostředí Horského domova v Herlíkovicích. Termín pobytu je 11. až 13. září 2020. V případě zájmu se podívejte na sborové internetové stránky, kde najdete více informací a také přihlášku, kterou je třeba vyplnit a odevzdat. Počty přihlášených musíme nahlásit k 1. červenci. Letos bude také vybírána záloha na pobyt.

5. Dnes děkujeme za službu u varhan sestře Regině Váchové a za vyučování v nedělní škole Tereze Cimrmannové. Službu má Tomáš Groll.

6. Vzadu na stole jsou připraveny nové výtisky Českého bratra a KJ.

7. Prosíme, abyste pamatovali na zaplacení příspěvků na Jeronýmovu jednotu. Tato celocírkevní sbírka trvá do konce května. Vzadu je sběrací listina. Děkujeme. Dnešní chrámová sbírka je věnována na dílo Páně v našem sboru.