Ohlášky – 15. listopadu 2020

Milí bratři a sestry, přečtěte si sborová oznámení:

1. V době nouzového stavu si můžete bohoslužby pustit v neděli ráno z audio nahrávky, nebo přečíst na těchto sborových stránkách. Na požádání je dobrovolníci rádi rozvezou do vašich domácností v písemné podobě.

Své příspěvky na nedělní sbírky či na jiné účely posílejte, prosím, na sborový účet: 203157120/0600. Je také možné je přinést na faru. Děkujeme za všechny vaše dary.

2. V týdnu zveme k setkáním on-line. Vrátili jsme se k platformě jitsi. Při špatném přenosu zkusíme znovu platformu google, adresa Meet-ceu-konz-axj.

V úterý (změna!) od 20:00 biblická hodina pro dospělé na adrese https://meet.jit.si/ccenymburk

V pátek (vždy po domluvě času) schůzka mládeže.

Dětem je denně posílána audionahrávka čtení na pokračování.

Další informace průběžně uveřejňujeme na sborových stránkách www.nymburk.evangnet.cz

3. Náš sbor byl Farní charitou v Nymburce požádán o pomoc při doplnění potravin, které Charita rozdává lidem v nouzi. Týdně je to až 200 lidí. V sobotu 21. listopadu od 8 do 18 hodin v prodejně Albert je možné koupit a odevzdat trvanlivé potraviny přímo pracovníkům a dobrovolníkům Charity. Nabídli jsme náš kostel, aby se v něm mohly shromažďovat potraviny již v týdnu. Od pondělka do pátku můžete vždy mezi 17. a 20. hodinou zazvonit na faře a odevzdat do kostela své příspěvky. Seznam potravin a věcí bude od pondělka na internetových stránkách sboru.

4. Povzbuzujeme vás k pobožnostem v domácnostech, k telefonátům a elektronickým rozhovorům se sestrou farářkou, která je k tomu připravena.

K soukromým pobožnostem můžete dobře využít záznamy církevní hudby, přednášek, bohoslužeb a Slovo na doma, která snadno otevřete na stránkách církve: www.e-cirkev.cz

Pro ty, kteří nemají internet, budeme rádi tisknout a dovážet do domácností. Neváhejte se přihlásit a objednat si na faře.

Také nabízíme pomoc bratřím a sestrám, kteří potřebují někam odvézt nebo něco přivézt. A děkujeme za ochotu těm, kteří takto slouží.

Náš kostel může být otevřen k individuální nebo rodinné návštěvě – kdykoli můžete zavolat a domluvit se.

5. Jako každoročně v závěru roku je možné si objednat různé tiskoviny pro rok příští. I to však letos musíme dělat na dálku. Nabízíme tedy známé nástěnné kalendáře 2021 s kostely a modlitebnami Českobratrské církve evangelické. Jeden kalendář stoji 79 Kč. Také je možné si koupit Hesla Jednoty bratrské 2021 za 40 Kč a objednat dárky z Diakonie Rolnička (do 20.11.). Evangelický kalendář 2021 a Na každý den 2021 bude stát 145 Kč. Nabídka je ve farní kanceláři nebo na webu sboru. Prosím, abyste s objednávkami neváhali a brzy dali vědět. Na faře jsou k dispozici nová čísla Kostnických jisker i Českého bratra.