Ohlášky – 14. února 2021

1. Srdečně zveme k bohoslužbám na první postní neděli 21. února do Hořátve i do Nymburka. S lítostí oznamujeme, že však ještě nemůžeme slavit večeři Páně. Do kostela v Nymburce je možné přicházet bez registrace, protože míst je dost. Jen prosíme, abyste neodkládali roušky a dodržovali všechna platná protiepidemická opatření.

2. V příštím týdnu se konají tato shromáždění on-line, z kterých si můžete vybrat:

V úterý od 14 hodin bude konfirmační cvičení. Večer biblická hodina od 20:00.

V pátek od 17:00 bude biblická hodina pro děti. Mládež se sejde v 19:30.

3. Zprávy o sborové činnosti v době pandemie průběžně sledujte na internetových stránkách sboru. Odkaz na platformu, na níž konáme shromáždění v týdnu je stále tentýž – https://meet.jit.si/ccenymburk Zveme vás k účasti.

4. Sbor na jaře objedná nové Evangelické zpěvníky. Cena se pohybuje mezi 400-500 Kč, podle velikosti nákladu. Prosíme, pokud si někdo chce koupit zpěvník pro sebe domů, aby se zapsal na listinu. Peníze budeme vybírat, až tu zpěvníky budou. Také je možné podpořit sbor tak, že jednotlivci zasponzorují jeden nebo víc zpěvníků. V takovém případě do věnovaného zpěvníku k obecnému užívání napíšeme jméno dárce. Prosíme vás tedy, abyste tuto podporu podle svých možností zvážili. Na církevních stránkách je možné dohledat náhled nového zpěvníku. V posledním čísle ČB je informativní článek.

5. Sbírka nymburských křesťanů, kterou jsme konali při ekumenických bohoslužbách i přes internet nakonec vynesla 12 880 Kč. Byla použita na dárky zdravotníkům na covidových odděleních naší nemocnice. S. farářka spolu s katolickým br. farářem ji v pondělí předali jedné ze staničních sester. Zdravotníci srdečně děkují za zájem i dárky všem, kteří se zúčastnili.

6. Při vycházení si můžete vzít Českého Bratra a Kostnické jiskry. Na faře jsou připravena potvrzení o darech pro daňové přiznání.

7. Dnes u varhan slouží Jan Roskovec a službu v kostele má Irena Opočenská. Sníh pře kostelem odklidil Vladimír Volejník. Všem děkujeme.