Ohlášky – 5.1.2020

Oznámení:

1. Srdečně zveme k bohoslužbám příští neděli do Hořátve nebo do Nymburka v pravidelném čase.

2. Již dnes ohlašujeme ekumenické bohoslužby, které se jako každoročně budou konat v rámci týdny modliteb za jednotu křesťanů, v neděli 19. ledna od 17 hodin v našem kostele. Kázat bude tentokrát br. Petr Plaňanský z Křesťanského společenství. Po bohoslužbám zveme k besedě v sále a prosíme vás o pomoc s pohoštěním.

3. V příštím týdnu se konají tato shromáždění:

V úterý schůze staršovstva od 19 hodin.

Ve čtvrtek biblická hodina od 18 hodin v Hořátvi.

V pátek mají vyučování děti ve 14:30 a mládež se sejde v 18:00.

4. Vzadu na stole si můžete rozebrat letáky nazvané: „5% a hlavu vzhůru!“ Týkají se příspěvků členů církve a synodní rada jimi apeluje na odpovědnost, kterou máme převzít za financování církve po odluce od státu. – Celý dopis je k dispozici na nástěnce u vchodu. Nabízíme také církevní tisk a další publikace.

5. Děkujeme vám, kteří jste uklízeli kostel a domeček před svátky a prosíme, aby se na další služby opět někdo z vás zapsal. Také učitelky NŠ prosíme o to, aby si rozebrali neobsazené termíny.

6. Vyřizujeme vánoční a pozdravy a přání požehnaného roku od partnerského sboru v Kelsterbachu. Také je na nástěnce dopis od našeho adoptivního studenta z Bangladéše, Tomala Biswase.

7. Dnes na varhany hraje Jan Roskovec. Nedělní školu učí Martina Votavová. Službu má Jana Janů Jeřábková.

8. Prosíme členy s volebním právem, aby neodcházeli a hned po bohoslužbách se zúčastnili mimořádného sborového shromáždění zde v kostele.

9. Chrámová sbírka při vycházení bude věnována na dílo Páně v našem sboru.