Ohlášky – 13. května 2018

1. Za týden budeme slavit Svatodušní svátky. Při bohoslužbách bude vysluhována sv. Večeře Páně. Prosíme, abyste na to pamatovali a pokud je to na vás, usilovali o smíření s bližními. Poslouží nám br. f. Roskovec, protože s. farářka musí do administrovaného Bošína. Chrámová sbírka bude celocírkevní pro Diakonii.

Odpoledne rovněž příští neděli se konají ekumenické svatodušní bohoslužby, letos v Husově sboru. Začátek je v 17 hodin. Jste srdečně zváni.

2. Ohlašujeme, že v příštím týdnu se nekoná schůzka seniorů. Přesunuta bude na středu o týden později, tedy23. Května.

Ve středu i ve čtvrtek jsou biblické hodiny jako obvykle v Nymburce i v Hořátvi.

V pátek se ve 14:45 sejdou děti a v 18 hodin mládež.

3. Již nyní zveme k účasti na Noci kostelů. Sledujte program v brožurách a na plakátech ve městě. Pozvěte své známé, kteří v našem kostele dosud nebyli. Prosíme také o pomoc s pohoštěním a s organizačními věcmi.

4. Do konce května běží sbírka darů na Jeronýmovu jednotu. Prosíme, pamatujte svou obětavostí na tento účel. Z prostředků se sborům poskytují bezúročné půjčky na opravy budov. Vzadu na stole je listina a plechovka, kam se můžete zapsat a dary složit, nebo poslat na sborový účet se zprávou „pro JJ“.

5. Děkujeme mládeži, že v pátek vyčistila pískoviště na sborovém hřišti za kostelem.

Včera při benefičním koncertu pro Hořátev bylo vybráno 3 370 Kč, které budou odeslány na transparentní účet.

6. Dnes na varhany hraje Jan Roskovec. Nedělní školu učí Irena Opočenská.

7. Chrámová sbírka bude věnována na dílo Páně v našem sboru. Vykoná ji Ester Šárovcová.